Okna dachowe jakie wybrać? Kiedy wybrać drewniane a kiedy plastikowe


Okna dachowe - jakie wybrać? Kiedy wybrać drewniane, a kiedy plastikowe i na co zwrócić uwagę przy montażu? Na co zwrócić uwagę, kupując duże modne przeszklenia. W takim oknie dużą powierzchnię przeszklenia osiąga się przez zwiększenie długości, a nie szerokości, dzięki czemu mieści się ono pomiędzy krokwiami. Ze względu na umieszczenie nawiewnika w górnej części ościeżnicy,okna FAKRO posiadają do 6 % większą powierzchnię przeszklenia, w porównaniu z innymi oknami dachowymi o podobnych rozmiarach co pozwala na lepsze doświetlenie wnętrza. Trzyszybowe okna VELUX GLL występują w dwóch wersjach otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Rolety zewnętrzne dachowe występują najczęściej w ciemnych lub jasnych kolorach. Okna dachowe OptiLight znajdujące się w naszej ofercie objęte są dziesięcioletnią gwarancją. Okna dachowe OptiLight firmy KRONmat, są odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na okna dachowe w przystępnej cenie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tanie okna dachowe dla każdego mogą oznaczać coś innego, dlatego posiadamy różne produkty w różnych zakresach cenowych.

Metody otwierania

Bezobsługowe, łatwe do wycierania wnętrze

Okna do montażu w dachach o kącie nachylenia od 15° do 75°

Unikalna jakość i trwałość VELUX okna łazioenkowe dachowe

Umieściliśmy w nim produkty w dobrych cenach, które rzeczywiście są godne uwagi. Niestety tego typu produkty są znacznie droższe od swoich uchylnych oraz obrotowych odpowiedników. Dzisiejsze okna dachowe są trwałe, dostępne w różnych rozmiarach, kolorach, znacznie zwiększył się także komfort ich użytkowania. Możemy je otwierać w dowolny sposób, co znacznie podnosi ich komfort użytkowy. Technologia thermoPro podnosi jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż. Okno PVC OptiLight TLP-V Termo jest na dzień dzisiejszy jednym z najbardziej korzystnych cenowo plastikowych okien dachowych, wyposażonych w energooszczędny pakiet trzyszybowy i gwarantuje bardzo wysoki stosunek jakości i wyposażenia do ceny. Tymczasem jeśli okno znajduje się ponad planowanym biurkiem czy łóżkiem, lepiej wybrać dolny system otwierania. Te pierwsze otwierają się wokół osi obrotu, więc podczas otwierania musimy się trochę cofnąć. Jeśli zostaną dość nisko zamontowane, podczas otwierania trzeba będzie się cofnąć. Chronią przed chłodem, skwarem i wilgocią, zapewniając przy tym odpowiednią wentylację. Po pierwszej zimie zaczęło mi się nie podobać to, że przy tych oknach najwyraźniej wieje. Jeśli planujesz zastosowanie rolet wewnętrznych w oknach dachowych, już przy zakupie okien zwróć uwagę na możliwość montażu tych osłon.

Nie można zapomnieć o oknach wyłazowych otwieranych na bok, które mają umożliwiać wejście na dach. Wyłaz dachowy zapewnia bezpieczne wejście na dach i spełnia funkcję doświetlenia pomieszczenia, w którym się znajduje, bo jest zaopatrzony w szybę hartowaną. Dzięki doświadczeniu w produkcji okien dachowych udało się stworzyć produkt wysokiej jakości oraz trwałości przy jednoczesnym zachowaniu niskiej, konkurencyjnej ceny. Co oprócz okien dachowych? To przelało moją czarę goryczy i wiem, że nikomu okien po prostu polecać nie będę. Co najważniejsze, przypadku wyżej zamontowanych okien nie musimy korzystać np. z krzesła, gdy chcemy je otworzyć. Okna kolankowe można zamocować jedynie wtedy, gdy na poddaszu znajdują się ścianki kolankowe. W takim wypadku, żeby zapewnić sobie dobrą widoczność, pod oknem połaciowym warto wstawić jeszcze pionowe, tak żeby powstało zestawienie kolankowe. Niezwykle ważne jest prawidłowe ocieplenie i uszczelnienie styku okna z połacią dachu, tak żeby nie powstały ani mostki termiczne, ani przecieki. Instrukcja wyjaśniająca poszczególne etapy montażu okna dachowego jak również kołnierza uszczelniającego w połaci dachu, dołączona jest do każdego okna. Im mniejszy jest kąt nachylenia dachu, tym dłuższe powinno być okno.

Tagi dla artykułu

okna łazioenkowe dachowe